Aktualnie jesteś: Strona główna Katalogu » Usługi prawne, Doradztwo i konsulting » Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek

Informacje o firmie:

Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek

Adres i dane kontaktowe:

Dajwór 14/19, 31-052, Kraków, cała polska

Nr telefonu:

124447034

Strona internetowa:

http://https://radca-orlowska.pl/upadlosc-konsumencka-krakow

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek: 08:00 - 17:00, sobota, niedziela, święta: nieczynne

Branże w których działa firma:

Usługi prawne Doradztwo i konsulting




  • Poleć firmę:




    Twój email będzie wyglądać następująco:

    Witaj,

    Znalazłem firmę [nazwa], sprawdź jej ofertę, wydaje mi się bardzo ciekawa.  Szczegóły znajdziesz pod adresem [link].

    Pozdrawiam.

  • Napisz do firmy:





  • Zgłoś błąd:




Opis firmy:

Nasza Kancelaria reprezentuje Klientów w postępowaniu upadłościowym prowadzonym  w sprawie konsumentów. Upadłość konsumencka  to rozwiązanie, które  wybiera coraz większa liczba zadłużonych Polaków. Korzystając z powszechnie dostępnych informacji można sporządzić  wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej samodzielnie, jednak większość dłużników decyduje się na zasięgnięcie pomocy u adwokata lub radcy prawnego.  Można zdecydować się na samą konsultację lub też powierzyć prowadzenie całej sprawy prawnikowi.


Na początkowym etapie współpracy dla Klienta istotna jest cena usługi prawnej oraz jej zakres także, w przypadku upadłości konsumenckiej. U nas zasady są proste. Koszt pomocy wynosi 4 200 zł bez względu na to jaka jest wysokość zadłużenia i ilu wierzycieli posiada dłużnik. Usługa jest kompleksowa, gdyż obejmuje także reprezentację w Sądzie. Twoją sprawą zajmie  się radca prawny od początku do końca, a w przypadku gdy w danym momencie radca prawny zajmujący się Twoją sprawą ma urlop lub przebywa  na zwolnieniu lekarskim zastępuje go inny radca prawny.  Sprawna organizacja pracy umożliwia nam wykonywanie zadań na bieżąco, gdyż kolejka rozpoznawanych spraw nigdy nie przekracza kilku dni, nawet w sezonie wakacyjnym i świątecznym. Odbieramy telefony także w godzinach popołudniowych i w dni wolne, gdyż wiemy, że przez pracę wielu Klientów tylko w tym czasie może spokojnie porozmawiać ze swoim prawnikiem.


 


Fakt wszczęcia przeciwko dłużnikowi postępowania egzekucyjnego w żadnym przypadku nie stanowi przesłanki uniemożliwiającej  ogłoszenie  jego upadłości. Co więcej, czasami dłużnik musi się spieszyć, zwłaszcza gdy przedmiotem egzekucji jest nieruchomość, w której zamieszkuje. Jeżeli zostanie ona zbyta w toku postępowania egzekucyjnego, to po ogłoszeniu upadłości  konsumenckiej dłużnik nie będzie mógł liczyć na otrzymanie  kwoty na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych.


 


Elektronizacja postępowania  upadłościowego była swoistą rewolucją, ale po kilku miesiącach od obowiązywania nowych przepisów radcy prawni z naszej Kancelarii poznali dokładnie wszystkie funkcjonalności systemu i  nauczyli się szybo i sprawnie rozwiązywać wszelkie problemy techniczne. W tym czasie poznaliśmy też praktykę Sądów upadłościowych. Działamy już od 2016 r., w zakresie pomocy dłużnikom, którzy chcą ogłosić upadłość. Kilkuset naszych Klientów może się już teraz cieszyć życiem bez długów, a nawet odzyskało zdolność kredytową. Od tego czasu wiele się zmieniło, między innym właściwość Sądu i moment w którym ustalane są przyczyny niewypłacalności. Ta druga zmiana jest bardzo istotna dlatego, że w zasadzie od tego ustalenia zależy pozytywne rozpatrzenie sprawy. W poprzednim stanie prawnym sytuacja dłużników była znacznie lepsza, gdyż już na etapie ogłoszenia upadłości Sąd badał przyczyny powstania stanu niewypłacalności. Oznaczało to, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej w zasadzie gwarantowało umorzenie zobowiązań po wykonaniu planu spłaty lub odstąpienia od jego ustalenia.


 


Po ogłoszeniu upadłości najważniejsze  dla dłużnika jest to,  aby mieć zapewnione środki na utrzymanie. Syndyk musi pozostawić upadłemu kwotę stanowiąca  tak zwane minimum egzystencji   określone w odrębnych przepisach, dla przykładu dla małżeństwa z dwojgiem  dzieci będzie to kwota 2 400 zł. Może to być też większa kwota, ale wówczas dłużnik musi złożyć do Sądu lub porosić o to syndyka  wniosek o ustalenie, że  będzie mógł większą kwotę zatrzymać na swoje utrzymanie. Wszystkie  składniki  i kwoty wolne od zajęcia także nie zostaną przekazane do funduszu masy upadłościowej. Składniki, które są dłużnikowi potrzebne do pracy również nie powinny trafić do masy upadłościowej. Dobry kontakt z synkiem jest bardzo ważny. Osoba, która pełni tę funkcję musi działać zgodnie z prawem i w jego granicach i na wszystkie czynności jeżeli wymagają tego przepisy uzyskiwać zgodę Sądu lub sędziego komisarza.


 


W dalszej  kolejności  upadły konsument jest zainteresowany tym, na jakim poziomie zostanie ustalona dla niego rata w ramach planu spłaty wierzycieli. Sąd może też odstąpić od ustalenia planu spłaty dla dłużnika. Najczęściej Sąd odstępuje  od ustalenia planu spłaty, gdy dłużnik nie może pracować, albo ma dużo rodzinę na utrzymaniu, a w konsekwencji  nie jest w stanie spłacić nawet symbolicznej raty. Po uregulowaniu raty dłużnik musi też mieć zapewnione minimum egzystencji i rata ta nie może obejmować kwoty, która powodowałby, ze dłużnik został by pozbawiony środków wolnych od zajęcia w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym przez komornika sądowego.  


 


Plan spłaty co do zasady jest ustalany na okres 3 lat. Większość dłużników w tym okresie w ramach realizacji planu spłaty zaspokaja tylko niewielką  część zaciągniętych zobowiązań i to najczęściej tylko w zakresie należności głównej. Plan spłaty może być wydłużony nawet do 84 miesięcy , w przypadku gdy dłużnik doprowadził  do stanu niewypłacalności w sposób celowy lub z powodu rażącego niedbalstwa. Jeżeli sytuacja materialna lub rodzinna dłużnika uległa zmianie w trakcie wykonania planu spłaty może on wystąpić o jego zmianę. Oczywiście w tym celu dłużnik musi przedłożyć odpowiednie dowody.


 


Po wykonaniu planu spłaty  dłużnik powinien złożyć wniosek o umorzenie zobowiązań. Do wniosku dłużnik powinien dołączyć dokumenty potwierdzające, ze wykonał plan spłaty, najlepiej potwierdzenia przelewów. Sąd po stwierdzeniu, że dłużnik wykonał swoje wszystkie obowiązku umarza niezaspokojone zobowiązania  dłużnika. Oczywiście na tym etapie również może pomóc nasza Kancelaria. Zwykle po wykonaniu planu spłaty umorzenie zobowiązań dłużnika stanowi wyłącznie formalność.


 


Po zakończeniu postępowaniu upadłościowego nadal dłużnik może figurować w Krajowym Rejestrze Długów, co negatywnie wpłynie na jego zdolność kredytową. Stan ten nie będzie jednak trwał wiecznie. Warto ogłosisz upadłość konsumencką i nie zwlekać z podjęciem pierwszego kroku, gdyż im wcześniej dłużnik zacznie działać tym szybciej będzie mógł zacząć  nowy etap swojego życia już bez problemów finansowych. Ważne jest także, aby po skutecznym przeprowadzeniu postępowania upadłościowego starać się o to, aby ponownie nie dopuścić do powstania stanu niewypłacalności.


 


 


 

 

Galeria:

Upadłość konsumencka Kraków- Kancelaria r. pr. J. Orłowska-Pączek

Mapa dojazdu: